Priemjer-Liga: Rubin uległ mistrzom, kapitalny gol Hulka

Rubin Kazań przegrał przed własną publicznością z Zenitem Sankt Petersburg 1:3 (0:1) w pierwszym poniedziałkowym spotkaniu szóstej kolejki rosyjskiej Priemjer-Ligi.

Na Stadionie Centralnym obrońcy tytułu objęli prowadzenie po kwadransie gry, kiedy to skutecznym płaskim strzałem z dystansu popisał się Oleg Szatow.

Po zmianie stron wyrównał Dinijar Bilaletdinow, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Maksima Kanunnikowa i z bliska skierował piłkę do pustej bramki.

Ekipa z Tatarstanu z tego trafienia cieszyła się jednak raptem sześć minut. Kapitalny lob zza linii pola karnego Hulka znów dał większy komfort gry przyjezdnym. Był to już czwarty w tym sezonie gol Brazylijczyka.

Piąte zwycięstwo w sezonie ekipy znad Newy przypieczętował jeszcze pięć minut przed końcem Szatow, po przytomnej asyście w polu karnym Hulka. Dzięki niemu Zenit umocnił się na pozycji wicelidera tabeli. Rubin doznał już piątej porażki i jest dopiero czternasty.