Priemjer Liga: Spartak ograł Amkar, cały mecz Gola

Spartak Moskwa pokonał u siebie Amkar Perm 2:1 (0:1) w drugim sobotnim spotkaniu 20. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi.

Na Otkrytiye Arena cały mecz w ekipie gości zaliczył Janusz Gol. Były pomocnik Legii Warszawa pod koniec meczu ujrzał żółta kartkę.

Przyjezdni długo niespodziewanie prowadzili po trafieniu Pawieła Komołowa, ale w decydującym fragmencie konfrontacji stołeczna drużyna odrobiła z nawiązką straty.

Wyrównał osiem minut przed końcem reprezentujący Wyspy Zielonego Przylądka Ze Luis, a pięć minut później z rzutu karnego nie pomylił się Holender Quincy Promes.

Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie Spartak awansował na trzecie miejsce w tabeli. Amkar doznał natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na dziesiątej pozycji w klasyfikacji.