Priemjer Liga: Zenit wygrał z Krylją

Zenit Sankt Petersburg pokonał na wyjeździe Krylję Sowietow Samara 2:0 w meczu 21. kolejki ligi rosyjskiej. Dla gospodarzy była to trzecia porażka z rzędu.

Pierwszy gol dla gości padł w 20. minucie gry. Artem Dziuba otrzymał prostopadłe podanie od Danny’ego i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Sześć minut później wynik na 2:0 ustalił Hulk, który poprawnie wykonał rzut karny. Obaj strzelcy mają obecnie na swoim koncie po dziesięć trafień w lidze.

Dzięki wygranej Zenit awansował na trzecie miejsce w tabeli. Ma sześć punktów straty do lidera, którym jest CSKA Moskwa. Krylja znajduje się na dwunastej pozycji w lidze. Piłkarze Franky’ego Vercauterena mają jeden punkt przewagi nad strefą barażową.

Dzisiaj w lidze rosyjskiej odbędą sie jeszcze dwa mecze. Rubin Kazań zmierzy się na własnym stadionie z Mordowiją Sarańsk, a Krasnodar podejmie Lokomotiw Moskwa.