Primeira Liga: Benfica pokonała Rio Ave

SL Benfica pokonała na wyjeździe w ostatnim niedzielnym meczu 31. kolejki portugalskiej ekstraklasy Rio Ave FC 1:0 (1:0). Dla lizbońskiej ekipy jest to już dwudzieste szóste zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Raul Jimenez. 24-letni meksykański napastnik na listę strzelców wpisał się w 73. minucie rywalizacji. To piąta bramka młodego gracza w obecnie trwających rozgrywkach.

Warto zaznaczyć, iż gospodarze kończyli ten mecz w osłabieniu, po tym jak w 94. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał doświadczony portugalski środkowy obrońca, Andre Vilas Boas.

Ekipa Rio Grande na tym etapie kampanii plasuje się na szóstym miejscu w tabeli. Natomiast SL Benfica dzięki trzem punktom awansowała, kosztem Sportingu, na pierwszą lokatę. Podopieczni Rui Vitorii jak do tej pory zgromadzili na swoim koncie 79 punktów.