Primeira Liga: Minimalna wygrana „Os Castores”

Piłkarze FC Pacos de Ferreira wygrali przed własną publicznością z Vitorią Setubal 2:1 (1:1) w poniedziałkowym spotkaniu 17. kolejki portugalskiej Primeira Ligi.

Kibice zgromadzeni na Estadio Capital do Movel na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do trzeciej minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Bruno Moreira. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Andre Claro, któremu asystował Andre Horta.

Po godzinie gry Moreira podwoił swój dorobek strzelecki i zapewnił miejscowym komplet punktów. 28-latek skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Paraibie.

FC Pacos de Ferreira zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli Primeira Ligi. Piłkarze „Os Castores” mają na swoim koncie 28 punktów, z kolei Vitoria Setubal zdobyła do tej pory sześć „oczek” mniej i znajduje się na dziewiątej pozycji.