Primeira Liga: Wyjazdowe zwycięstwo FC Porto

Estoril Praia przegrał przed własną publicznością z FC Porto 1:3 (1:2) w sobotnim spotkaniu 20. kolejki ligi portugalskiej.

Kibice zgromadzeni na Estadio Antonio Coimbra da Mota na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do czwartej minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Diego. Niespełna kwadrans później do wyrównania doprowadził Vincent Aboubakar, któremu asystował Miguel Layun.

Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla przyjezdnych zdobył Danilo Pereira. W końcówce spotkania wynik rywalizacji ustalił natomiast Andre.

Porto zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli ligi portugalskiej. „Smoki” mają na swoim koncie 46 punktów, z kolei Estoril zdobył do tej pory 23 „oczka” i znajduje się na dziesiątej pozycji.