Primera Division: Barcelona wygrała na El Molinon

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Sporting Gijon 3:1 w zaległym spotkaniu 16. kolejki Primera Division. Dla drużyny prowadzonej przez Luisa Enrique było to siódme ligowe zwycięstwo z rzędu.

Pierwszego gola goście zdobyli w 25. minucie gry. Lionel Messi oddał strzał z dystansu po ziemi, a piłka odbiła się od jednego z jego rywali i wpadła do bramki tuż przy słupku. Dwie minuty później znów był remis. Alex Menendez dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, a wślizgiem do bramki skierował ją Carlos Castro.

Katalończycy kolejne trafienie zaliczyli w 31. minucie gry. Luis Suarez wyłożył piłkę Messiemu, a ten mocnym strzałem z kilku metrów pokonał Pichu Cuellara. Dla Argentyńczyka był to piętnasty ligowy gol w tym sezonie.

Kwadrans po przerwie goście mogli strzelić kolejną bramkę po tym jak golkiper Sportingu sfaulował w polu karnym Neymara. Jedenastki nie wykorzystał jednak Suarez. Urugwajczyk zdołał wpisać się na listę strzelców dopiero w 67. minucie spotkania. Było to jego 24. trafienie w bieżących rozgrywkach.

Po zwycięstwie, FC Barcelona jest liderem ligi hiszpańskiej z sześciopunktową przewagą nad drugim w tabeli Atletico Madryt. Sporting Gijon zajmuje szesnaste miejsce w lidze.