Primera Division: Celta pokonała Eibar

Celta Vigo pokonała przed własną publicznością SD Eibar 3:2 (2:0) w ramach 25. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Wynik na Estadio de Balaidos otworzyli gospodarze. W 31. minucie Iago Aspas znalazł w polu karnym Johna Guidettiego, a ten przelobował wychodzącego z bramki golkipera. Jeszcze przed przerwą kolejnego gola dla Celty zdobył Jonathan Castro, któremu asystował Daniel Wass.

W 69. minucie gry Guidetti zanotował drugie trafienie i podopieczni Eduardo Berizzo prowadzili już 3:0. Końcówka meczu należała jednak do gości. Najpierw Saul Berjon wykorzystał podyktowany rzut karny, po czym rezultat ustalił Takashi Inui, strzelając bramkę po indywidualnej akcji.

Celta odniosła w ten sposób jedenaste zwycięstwo w lidze i zajmuje obecnie szóstą pozycję w tabeli. Eibar przegrał z kolei dziewiąte spotkanie i znajduje się na siódmym miejscu.