Primera Division: Celta uległa Atletico

Celta Vigo uległa przed własną publicznością Atletico Madryt 0:2 (0:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Balaidos najciekawiej zapowiadający się mecz weekendu na Półwyspie Iberyjskim w pierwszej połowie kompletnie rozczarował. Obie drużyny do przerwy nawet nie były w stanie stworzyć żadnej groźnej sytuacji pod bramką rywali.

Cztery minuty po zmianie stron szarżujący po lewej stronie Argentyńczyk Luciano Vietto idealnie wyłożył piłkę w polu karnym i Antoine Griezmann skierował ją praktycznie do pustej już bramki. Dla Francuza było to dziesiąte trafienie w bieżących rozgrywkach.

Dziesięć minut przed końcem czternaste zwycięstwo „Rojiblancos” w tym sezonie przypieczętował po kapitalnej indywidualnej akcji Belg Yannick Ferreira Carrasco. Dzięki temu podopieczni Diego Simeone odzyskali pozycję lidera tabeli. Zespół z Galicji doznał natomiast trzeciej z rzędu porażki i pozostał na piątym miejscu w klasyfikacji.