Primera Division: Czerwona kartka Tytonia

Przemysław Tytoń obejrzał czerwoną kartkę w meczu przeciwko Maladze w 35. kolejce Primera Division. Mimo gry w osłabieniu jego Elche wygrało na wyjeździe 2:1.

Pierwszego gola dla gości strzelił Jonathas w 29. minucie spotkania, po asyście Victora Romero Rodrigueza. Do przerwy utrzymał się wynik 0:1. W 72. minucie meczu, za faul w polu karnym czerwoną kartką ukarany został polski bramkarz, Przemysław Tytoń. Chwilę później rzutu karnego nie wykorzystał Duda. Elche zdobyło drugiego gola w 89. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Mario Pasalić. W doliczonym czasie gry, honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Javi Guerra.

Dzięki wygranej piłkarze Frana Escriby są pewni utrzymania w lidze. Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu mają dziesięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Dla Malagi to ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa. Piłkarze z Estadio La Rosaleda zajmują ósme miejsce w tabeli.