Primera Division: Getafe pokonało Levante, fantastyczne gole Vazqueza (akt)

Real Betis pokonał na wyjeździe Sporting Gijon 2:1 w pierwszym niedzielnym meczu szóstej kolejki ligi hiszpańskiej. Obie drużyny w zeszłym sezonie występowały w Segunda Division.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze w 17. minucie meczu. Alen Halilović minął dwóch rywali i zagrał do Carlosa Castro, który wykorzystał sytuację sam na sam z Adanem. Dla 20-letniego napastnika było to pierwsze trafienie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Minutę po przerwie goście zdołali wyrównać. Joaquin otrzymał podanie od Rubena Castro i z bliskiej odległości posłał piłkę głową nad bramkarzem rywali. Jedenaście minut później 34-letni napastnik do asysty dołożył również gola, trafiając w okienko bramki Alberto Garcii.

Dzięki wygranej drużyna z Sewilli awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli. Sporting zajmuje czternastą pozycję w lidze.

W drugim niedzielnym spotkaniu Deportivo la Coruna po dwóch golach Lucasa Pereza rozgromiła 3:0 Espanyol Barcelona. Zespół z Barcelony kończył mecz w dziesiątkę, bowiem w 80. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Pape Kouli Diop.

Przypomnijmy, że gospodarze doznali tylko jednej porażki w pięciu meczach. Przed tygodniem na El Riazor niespodziewanie wygrał beniaminek z Gijon, wcześniej zaś ekipa ta zanotowała ponadto dwa remisy i dwukrotnie zwyciężała.

W przedostatnim niedzielnym pojedynku Getafe wygrało z Levante 3:0. Bohaterem tego spotkania został wprowadzony na zaledwie ostatni kwadrans Alvaro Vazquez, który w przeciągu niespełna dziesięciu minut zdołał strzelić dwa gole.