Primera Division: Granada lepsza od Sevilli

Granada CF wygrała przed własną publicznością z Sevillą FC 2:1 (2:1) w meczu 18. kolejki hiszpańskiej Primera Division. W barwach gości pełne 90 minut rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Kibice zgromadzeni na Estadio Nuevo Los Carmenes na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 17. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Isaac Success. Prowadzenie miejscowych podwyższył Adalberto Penaranda, który popisał się skutecznym rajdem i pokonał bramkarza przyjezdnych strzałem po ziemi.

Jeszcze przed przerwą honorowego gola dla gości zdobył Vitolo. Hiszpan wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki.

Warto zaznaczyć, że przyjezdni kończyli mecz w osłabieniu. W 86. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Adil Rami.

Dzięki czwartej wygranej w tym sezonie, Granada przesunęła się na 16. miejsce w tabeli Primera Division. Podopieczni Jose Ramona Sandovala mają na swoim koncie 17 punktów, z kolei Sevilla zdobyła do tej pory 26 „oczek” i znajduje się na dziewiątej pozycji.