Primera Division: Kolejna porażka Sevilli

Sevilla przegrała na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan z Celtą Vigo 1:2 w spotkaniu czwartej kolejki Primera Division. Zawodnicy z Andaluzji nie wygrali w tym sezonie jeszcze żadnego meczu w lidze.

Pierwszy gol padł po kwadransie spotkania. Nolito wbiegł z piłką w pole karne, minął jednego rywala i mocnym strzałem przy słupku pokonał Sergio Rico. Jedenaście minut później Celta zdobyła drugiego gola. Tym razem bramkarza Sevilli zaskoczył Daniel Wass.

Dziewięć minut po zmianie stron, zawodnikom Unaia Emery’ego udało się zdobyć gola kontaktowego. Mariano przeprowadził akcję prawą stroną boiska i dośrodkował piłkę w pole karne. Głową skierował ją do bramki Fernado Llorente. Było to jednak ostatnie trafienie w tym spotkaniu.

Sevilla ma na swoim koncie dwa punkty i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Celta, dzięki wygranej zrównała się liczbą punktów z prowadzącym Realem Madryt.

Dzisiaj w lidze hiszpańskiej odbędą się jeszcze cztery spotkania. Deportivo La Coruna zagra ze Sportingiem Gijon, Villarreal zmierzy się z Athletikiem Bilbao, Las Palmas podejmie Rayo Vallecano, a rywalem FC Barcelony będzie Levante.