Primera Division: Kolejne zwycięstwo Realu Sociedad

Real Sociedad pokonał na własnym stadionie Granadę 3:0 w meczu 24. kolejki ligi hiszpańskiej. Dla klubu z Estadio de Anoeta było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Pierwszego gola gospodarze zdobyli w 21. minucie gry. Yuri Berchiche podał do Mikela Oiarzabala, a ten z bliskiej odległości pokonał Andresa Fernandeza. Drugą bramkę drużyna prowadzona przez Eusebio Sacristiana strzeliła chwilę przed przerwą. Tym razem Carlos Vela wrzucił piłkę w pole karne, a akcję wykończył strzałem z woleja, Jonathas. Wynik na 3:0 ustalił kwadrans po zmianie stron Oiarzabal, dla którego było to trzecie trafienie w tym sezonie. Asystę po raz drugi zapisał na swoim koncie Vela.

Dzięki zwycięstwu Real Sociedad awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. Ma dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Granada jest na przedostatniej pozycji w Primera Division.

Kolejnym rywalem klubu z San Sebastian będzie Athletic Bilbao. Granada w następnej serii gier zmierzy się z Valencią.