Primera Division: Krohn-Dehli nie zagra przez co najmniej pół roku

Pomocnik Sevilli, Michael Krohn-Dehli doznał w czwartek poważnej kontuzji rzepki w lewym kolanie. Według hiszpańskich mediów, jego przerwa w grze potrwa co najmniej pół roku.

Duńczyk urazu doznał w 70. minucie półfinałowego meczu Ligi Europy z Szachtarem Donieck. Po starciu z Facundo Ferreyrą jego kolano wygięło się w nienaturalny sposób. Dzisiaj 32-latek miał przejść operację.

– To było okropne. Widziałem jak rzepka Michaela oderwała się od kolana – powiedział po meczu jego kolega z drużyny, Vitolo.

Krohn-Dehli w bieżącym sezonie rozegrał w barwach Sevilli 47 spotkań. Zdobył w nich cztery gole i zaliczył osiem asyst.

Czwartkowe spotkanie pomiędzy Szachtarem, a Sevillą zakończyło się remisem 2:2. Rewanż odbędzie się 5 maja.