Primera Division: Kryzys Valencii wciąż trwa, Rayo wywiozło punkt z Mestalla

Valencia CF zremisowała na własnym terenie w pierwszym niedzielnym spotkaniu 20. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z Rayo Vallecano 2:2 (0:1). Dla Nietoperzy to już dziewiąty mecz bez wygranej w lidze z rzędu.

Jedynego gola w pierwszej połowie strzelił Jozabed Sanchez, który dość niespodziewanie wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził doświadczony hiszpański napastnik Alvaro Negredo.

Rayo Vallecano bardzo szybko otrząsnęło się jednak po tym trafieniu i w 69. minucie znów było lepsze od Valencii o jednego gola. Tym razem futbolówkę w siatce Mathew Ryana umieścił Diego Llorente.

Ostatnie słowo należało mimo wszystko do prowadzonych przez Gary’ego Neville’a gospodarzy, a dokładniej Paco Alcacera, który na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry uratował jeden punkt swojej drużynie.

Biało-pomarańczowo-czarni po dwudziestu seriach gier plasują się dokładnie w środku stawki. Rayo na chwilę obecną zajmuje z kolei odległą osiemnastą lokatę. Do bezpiecznej strefy traci w tym momencie jeden punkt.