Primera Division: Podział punktów na Estadio El Molinon

Sporting Gijon zremisował przed własną publicznością z Rayo Vallecano 2:2 (2:1) w piątkowym meczu 24. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na Estadio El Molinon na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do piątej minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Miguel Angel Guerrero. 25-letni Hiszpan wykorzystał błąd obrońcy gości, który zbyt krótko podawał do swojego bramkarza i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Do wyrównania doprowadził Miku, a asystował mu Pablo Hernandez. Jeszcze przed przerwą gospodarze ponownie prowadzili. Bramkę zdobył Alen Halilović, który wykorzystał podanie od Jonathana Rodrugueza.

Niespełna kwadrans po zmianie stron wynik rywalizacji ustalił Jozabed Sanchez. Błąd przy tym golu popełnił golkiper miejscowych, Ivan Cuellar, który wyszedł do dośrodkowania, ale nie przeciął dogrania i minął się z piłką.

Rayo Vallecano zajmuje aktualnie 15. miejsce w tabeli Primera Division. Drużyna z Madrytu ma na swoim koncie 24 punkty, z kolei Sporting Gijon zdobył do tej pory 23 „oczka” i znajduje się jedną pozycję niżej.