Primera Division: Przerwana seria Atletiku Blibao

Atheltic Bilbao przegrał na wyjeździe 1:2 z Espanyolem Barcelona w spotkaniu 30. kolejki Primera Division. Dla gości była to pierwsza porażka w lidze, po czterech zwycięstwach z rzędu.

Pierwszą bramkę zdobyli Baskowie. W 20. minucie meczu, po zamieszaniu w polu karnym, golkipera rywali na raty pokonał Javier Eraso. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 54. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do bramki głową skierował Papa Kouly Diop. Trzy minuty później było już 2:1 dla Espanyolu. Felipe Caicedo, który chwilę wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych, otrzymał podanie od Gerarda Moreno i z bliskiej odległości pokonał Gorkę Iraizoza. Było to jego siódme trafienie w tym sezonie w lidze.

Dzięki wygranej Espanyol awansował na dwunaste miejsce w tabeli. Piłkarze Constantina Galcy mają dwanaście punktów straty do Athleticu, który jest szósty.

Kolejnym rywalem katalońskiej drużyny będzie Malaga. Athletic w następnej serii gier zmierzy się z Granadą.