Primera Division: Real gromi swoich rywali

W meczu 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division, Real Madryt pokonał na wyjeździe Espanyol Barcelona 6:0. Bohaterem spotkania był Cristiano Ronaldo, który zdobył pięć bramek.

Po 20. minutach gry Portugalczyk skompletował hat-tricka. Do trafienia z rzutu karnego dołożył dwa gole po asystach Luki Modricia i Garetha Bale’a. Przed przerwą wynik podwyższył jeszcze Karim Benzema. Francuzowi podawał nie kto inny, jak Ronaldo. Po wznowieniu gry portugalski zawodnik trafił jeszcze dwukrotnie.

Dzięki dzisiejszym bramkom Ronaldo jest najlepszym strzelcem w historii Realu Madryt. Portugalczyk zdobył 230 goli na boiskach Primera Division w barwach „Królewskich”.

Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Rafy Beniteza w obecnych rozgrywkach. Gracze ze stolicy Hiszpanii zanotowali dotychczas siedem punktów. Z kolei Espanyol do tej pory ma na swoim koncie zaledwie trzy „oczka”.