Primera Division: Wyjazdowa wygrana Barcelony

Real Betis przegrał przed własną publicznością z FC Barceloną 0:2 (0:0) w sobotnim spotkaniu 36. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na Estadio Benito Villamarin na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 50. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Ivan Rakitić, a asystował mu Lionel Messi. W końcówce spotkania wynik rywalizacji ustalił Luis Suarez, który tym samym zdobył swoją 35. bramkę w obecnych rozgrywkach.

Warto odnotować, że gospodarze przez większość spotkania grali w osłabieniu. W 35. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Heiko Westermann.

FC Barcelona zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Primera Division. Podopieczni Luisa Enrique mają na swoim koncie 85 punktów, z kolei Real Betis zdobył do tej pory 41 „oczek” i znajduje się na trzynastej pozycji.