Primera Division: Wyjazdowa wygrana Realu Madryt

W meczu 5. kolejki Primera Division Athletic Bilbao przegrało przed własną publicznością z Realem Madryt 1:2. Dzięki kompletowi punktów goście wyszli na prowadzenie w ligowej tabeli.

Kibice zgromadzeni na Estadio San Mames na trafienie musieli czekać zaledwie 19 minut. Na listę strzelców wpisał się wówczas Karim Benzema. Francuz umieścił piłkę w siatce po fatalnym zagraniu Mikela San Jose, który zbyt lekko podawał do swojego bramkarza.

W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Sabin. 23-letni napastnik Athletiku otrzymał dokładne zagranie od Markela Susaety i strzałem głową pokonał Keylora Navasa. Reprezentant Kostaryki puścił pierwszego gola w barwach „Królewskich” w obecnych rozgrywkach Primera Division. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, ponieważ po zaledwie 180 sekundach Real znowu prowadził. Swoje drugie trafienie zanotował Benzema, a asystował mu Isco.

Gracze „Królewskich” odnieśli czwartą wygraną w tym sezonie i z 13 punktami prowadzą w ligowej tabeli. Z kolei Athletic ma na swoim koncie trzy „oczka” i aktualnie znajduje się na 16 pozycji.