Primera Division: Wyjazdowy remis Villarreal

Villarreal CF zremisował w wyjazdowym meczu pierwszej kolejki Primera Division z Realem Betis Sewilla 1:1. Gospodarze uratowali jeden punkt w końcówce spotkania za sprawą Rubena Castro.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się nowy zawodnik „Żółtej łodzi podwodnej” Roberto Soldado. Hiszpan po pół godzinie gry wbiegł w pole karne, gdzie dostał dobre podanie od Jaume Costy, a następnie idealnie przyjął górną piłkę i spokojnym strzałem po długim roku pokonał Adana. Wyrównanie zespołowi „Verdiblancos” zapewnił w 87. minucie Ruben Castro, który z najbliższej odległości wbił futbolówkę do siatki dobijając uderzenie kolegi. Piłkarze gości kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ Bruno Soriano otrzymał od sędziego czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie.

W następnej kolejce podopieczni Marcelino zmierzą się przed własną publicznością z Espanyolem Barcelona. Z kolei zawodnicy Betisu pojadą do Madrytu, gdzie zagrają z Realem.

W innym meczu rozegranym późnym wieczorem UD Levante przegrało na własnym stadionie z Celtą Vigo. W końcówce pierwszej połowy wynik otworzył Fabian Orellana. Po przerwie wyrównał Verza, a wygraną drużynie „Celestes” zapewniła samobójcza bramka Ivana Lopeza. Gracze „Granotas” grali w osłabieniu od 5. minuty, ponieważ Simao otrzymał czerwoną kartkę.