Primera Division: Wysoka wygrana Barcelony

W meczu ósmej kolejki Primera Division FC Barcelona pokonała przed własną publicznością Rayo Valecano 5:2. Bohaterem tego spotkania był Neymar, który zdobył cztery bramki.

Strzelanie na Camp Nou rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie po kwadransie gry za sprawą Javiego Guerry. Jeszcze przed przerwą Neymar dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Brazylijczyk w obu przypadkach skutecznie wykorzystał rzut karny.

W drugiej połowie napastnik Barcelony dołożył kolejne dwa trafienia. W 69. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wbił piłkę do siatki z odległości kilku metrów, a 120 sekund później dopełnił formalności po dokładnym podaniu Luisa Suareza. Kilka chwil po asyście, Urugwajczyk sam wpisał się na listę strzelców. Nie była to jednak ostatnia bramka w tym spotkaniu, ponieważ pod koniec regulaminowego czasu gry Jozabed zmniejszył rozmiary porażki i tym samym ustalił wynik pojedynku.

Dzięki szóstej wygranej w tym sezonie Barcelona ma na swoim koncie 18 punktów i zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli, z kolei Rayo poniosło piątą porażkę i z siedmioma „oczkami” znajduje się na 16 pozycji.