Primera Division: Zwycięstwa Atletico i SD Eibar

Zespół Getafe CF uległ u siebie Atletico Madryt 0:1 (0:1) w niedzielnym spotkaniu 24. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Coliseum Alfonso Perez podopieczni Diego Simeone zwycięskiego gola zdobyli już po niespełna dwóch minutach gry, kiedy to kapitalne zagranie w pole karne od Belga Yannicka Ferreiry Carrasco wykorzystał Fernando Torres.

„Rojiblancos” dzięki siedemnastej wygranej w sezonie umocnili się na pozycji wicelidera tabeli. „Azulones” natomiast doznali czwartej porażki z rzędu i spadli na trzynastą lokatę w klasyfikacji.

W rozgrywanym równolegle innym meczu piłkarze SD Eibar pokonali przed własną publicznością Levante UD 2:0 (0:0).

Na Estadio Municipal de Ipurua osiem minut przed przerwą prowadzenie gospodarzom dał Borja Baston, a niespełna kwadrans później dziesiąte zwycięstwo w sezonie ekipy z Kraju Basków przypieczętował samobójczym trafieniem Tono.

Podopieczni Jose Luisa Mendilibara dzięki temu awansowali na szóste miejsce w tabeli, natomiast ekipa z Walencji doznała trzeciej z rzędu porażki i nadal zamyka stawkę.