Primera Division: Zwycięstwa Realu i Sevilli, cudowny gol Jamesa Rodrigueza

Real Madryt wygrał u siebie z Almerią UD 3:0 (1:0) w środowym meczu 34. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Santiago Bernabeu goście długo stawiali opór, ale minutę przed przerwą kapitalnym uderzeniem z powietrza zza linii pola karnego popisał się James Rodriguez.

Cztery minuty po zmianie stron było już praktycznie po sprawie. Toni Kroos idealnie zagrał w pole karne i Cristiano Ronaldo z bliska dołożył tylko nogę. Dla Portugalczyka była to już 39 bramka w bieżącym sezonie. Sześć minut przed końcem sukces przypieczętował jeszcze Alvaro Arbeloa.

Dzięki tej wygranej „Królewscy” znów zbliżyli się do prowadzącej Barcelony na dwa punkty. W sobotę zmierzą się na wyjeździe z Sevillą FC, która tym razem bez udziału Grzegorza Krychowiaka wygrała w Eibar 3:1.