Primera Division: Zwycięstwo drużyny Krychowiaka

Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie pokonała u siebie Athletic Bilbao 2:0 w spotkaniu dziewiętnastej kolejki Primera Division. Dla piłkarzy Unaia Emery’ego było to siódme zwycięstwo z rzędu przed własną publicznością.

Polski pomocnik rozegrał w barwach klubu z Estadio Ramon Sanchez Pizjuan całe spotkanie. Był to jego osiemnasty występ w tym sezonie.

Obie bramki dla gospodarzy zdobył Kavin Gameiro. Francuz po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 24. minucie gry, wykorzystując podanie od Vitolo. Drugie trafienie zaliczył w kwadrans po przerwie, po strzale z rzutu karnego, podyktowanego za faul Aymerica Laporte na Krychowiaku.

Dzięki wygranej Sevilla awansowała na szóste miejsce w Primera Division. Athletic ma o jeden punkt mniej i jest na siódmej pozycji w tabeli.

W innym meczu Getafe pokonało na własnym stadionie Real Betis 1:0. Gola dla klubu z Coliseum Alfonso Perez zdobył Alvaro Vazquez w 57. minucie gry.