Puchar Anglii: Remis na Portman Road, przegrany debiut Michała Żyro

Ipswich Town, z dwoma Polakami w wyjściowym składzie, zremisowało przed własną publicznością w ramach trzeciej rundy The Emirates FA Cup z grającym na co dzień w League Two Portsmouth FC 2:2 (0:0).

Bramki w tym spotkaniu dla gospodarzy zdobywali odpowiednio Tommy Oar oraz Ryan Fraser, który w 88. minucie ostatecznie ustalił rezultat rywalizacji. Natomiast trafienia po stronie przyjezdnych zanotowali Kyle Bennett i Conor Chaplin.

Warto zaznaczyć, iż w szeregach The Tractor Boys, w pełnym wymiarze czasowym, wystąpili Bartosz Białkowski oraz były gracz Korony Kielce Piotr Malarczyk. Obaj zawodnicy na co dzień są piłkarzami rezerwowymi w ekipie z Portman Road.

W innym sobotnim meczu w ramach 1/32 finału Pucharu Anglii West Ham United pokonał na własnym stadionie drugoligowy Wolverhampton Wanderers 1:0 (0:0). W tym spotkaniu swój oficjalny debiut w barwach Wilków zaliczył Michał Żyro.

Były gracz Legii Warszawa, który od niedawna występuje w drużynie pomarańczowo-czarnych, na placu gry przebywał przez osiemdziesiąt jeden minut. Następnie został zmieniony przez Jamesa Henry’ego.