Puchar Anglii: WBA zagra z Reading o ćwierćfinał

Piłkarze Peterborough United ulegli po rzutach karnych West Bromwich Albion 3:4 w ostatnim powtórzonym spotkaniu czwartej rundy Pucharu Anglii. W regulaminowym czasie gry i po dogrywce był remis 1:1.

Na London Road Stadium gospodarze objęli prowadzenie dziesięć minut po przerwie, kiedy to do siatki ekipy z Birmingham trafił Jon Taylor. Radość miejscowych kibiców trwała zaledwie szesnaście minut, gdy do wyrównania doprowadził Darren Fletcher.

Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu, więc o awansie jednej z drużyn musiały zadecydować rzuty karne. W konkursie „jedenastek” więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy „The Baggies” i to oni w kolejnej rundzie zmierzą się na wyjeździe z Reading FC. Spotkanie odbędzie się 20 lutego.

* * * * * *
Peterborough United – West Bromwich Albion 1:1 (1:1, 0:0), karne 3:4.
Bramki: Taylor 55 – Fletcher 71.
Rzuty karne strzelone: Bostwick, Maddison, Fox – Pocognoli, Berahino, Gardner, Chester.
Rzuty karne niewykorzystane: Samuelsen, Angol – Fletcher.
Pierwszy mecz: 2:2. Awans: WBA.