Puchar Anglii: Wysokie zwycięstwo Chelsea

Chelsea Londyn pokonała na własnym stadionie Manchester City 5:1 w spotkaniu piątej rundy Pucharu Anglii. Dla drużyny „The Citizens” była to trzecia porażka z rzędu.

Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł zespół „The Blues”, po tym jak w 35. minucie gry, trafienie zaliczył Diego Costa. Dwie minuty później do wyrównania doprowadził jednak David Faupala.

Po przerwie gole zdobywali już tylko gospodarze. Willy’ego Caballero pokonali Willian, Gary Cahill, Eden Hazard i Bertrand Traore. Zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Guusa Hiddinka mogło być jeszcze wyższe, ale Oscar nie wykorzystał rzutu karnego.

Kolejnym rywalem Manchesteru City będzie Dynamo Kijów. Pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędzie się w środę na Ukrainie. Chelsea w następnym spotkaniu zagra z Southaptonem.

Do tej pory awans do szóstej rundy FA Cup, poza Chelsea, wywalczyły drużyny Crystal Palace, West Hamu United, Evertonu, Watfordu i Reading. W poniedziałek Shrewsbury Town FC zmierzy się z Manchesterem United, a spotkanie Arsenalu Londyn z Hull City zostanie powtórzone.