Puchar Arabii Saudyjskiej: Zespół Mierzejewskiego przegrał w finale

Al-Hilal Rijad zdobył Puchar Arabii Saudyjskiej. W finale pokonał w derbowym spotkaniu, drużynę Adriana Mierzejewskiego, Al-Nassr po serii rzutów karnych. Polski pomocnik rozegrał cały mecz.

Po regulaminowych 90. minutach utrzymywał się bezbramkowy remis. Pierwszego gola w drugiej minucie dogrywki zdobył Al-Nassr. Na listę strzelców wpisał się Mohammad Al Sahlawi. Al Hilal wyrównał w doliczonym czasie gry. Brakarza rywali pokonał Mohammed Jahfali. W serii rzutów karnych drużyna Mierzejewskiego przegrała 6:7.

Al-Nassr miał szansę na zdobycie drugiego trofeum w tym sezonie. Piłkarze Jorge da Silvy wygrali wcześniej rozgrywki ligowe. Al Hilal zakończył je na trzeciej pozycji w tabeli.

Dla 28-letniego Polaka był to 33. występ w tym sezonie. Mierzejewski zdobył w nich jedenaście goli.