Puchar Belgii: Minimalne zwycięstwo KAA Gent

Piłkarze KAA Gent wygrali przed własną publicznością z Club Brugge 2:1 (0:1) w pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu Belgii.

Kibice zgromadzeni na Ghelamco Arena pierwsze trafienie w tym spotkaniu mogli zobaczyć w 24. minucie. Swojej szansy nie wykorzystał jednak Sven Kums, który nie zdołał wbić piłki do siatki z rzutu karnego. Niespełna 60 sekund wcześniej czerwoną kartką ukarany został pomocnik gości, Dion Cools. Bramka padła chwilę przed przerwą. Na prowadzenie wyszli wówczas przyjezdni, a na listę strzelców wpisał się Abdoulay Diaby, któremu asystował Jose Izquierdo.

Gospodarzy nie dali za wygraną i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw do wyrównania doprowadził Brecht Dejaegere, a w doliczonym czasie gry wynik rywalizacji ustalił Kums, który zrehabilitował się za niewykorzystaną „jedenastkę”.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi zespołami zostanie rozegrane 3 lutego o godz. 20:45.