Puchar Króla: FC Barcelona pierwszym finalistą

Valencia CF zremisowała u siebie z FC Barcelona 1:1 (1:0) w rewanżowym spotkaniu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Króla.

Na Estadio Mestalla zasiadło na trybunach tylko 15 tysięcy widzów. To głównie efekt klęski aż 0:7 na Camp Nou i słabej postawy popularnych „Nietoperzy” w Primera Division w ostatnich tygodniach.

Pierwsza połowa dała sympatykom drużyny z portowego miasta powody do optymizmu, bowiem sześć minut przed przerwą sytuację sam na sam wykorzystał Alvaro Negredo.

Skromnego prowadzenie podopieczni Gary’ego Neville’a nie zdołali jednak utrzymać, bowiem sześć minut przed końcem do wyrównania doprowadził Kameruńczyk Wilfrid Kaptoum. W ten sposób grająca w mocno rezerwowym składzie „Blaugrana” przypieczętowała awans do finału. W nim rywalem ekipy z Katalonii będzie Sevilla FC lub Celta Vigo. W pierwszym meczu drużyna z Andaluzji wygrała pewnie u siebie 4:0.