Puchar Niemiec: Bayern Monachium zagra w finale

Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością Werder Brema 2:0 (1:0) i tym samym awansował do finału Pucharu Niemiec. Bohaterem spotkania po stronie gospodarzy został Thomas Mueller.

26-letni Niemiec strzelił obie bramki dla podopiecznych Pepa Guardioli. Na listę strzelców ofensywny gracz wpisywał się w 30. oraz 71. minucie, kiedy to na gola zamienił bez najmniejszych problemów rzut karny.

Warto zaznaczyć, iż od pierwszej do ostatniej minuty na placu gry przebywał Robert Lewandowski. Dla reprezentanta Polski był to już czterdziesty szósty mecz w bieżącym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki.

Rywalem Bawarczyków w wielkim finale będzie Hertha BSC lub Borussia Dortmund. Starcie tych drużyn odbędzie się już w najbliższą środę na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Początek rywalizacji o godzinie 20:30.