Puchar Niemiec: Gol Lewandowskiego, Borussia w finale po rzutach karnych!

Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium 2:0 w konkursie rzutów karnych w półfinale Pucharu Niemiec i awansował do wielkiego finału tych rozgrywek. Po 120 minutach gry wynik brzmiał 1:1, gola dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski.

Na boisku od początku spotkania na murawie zameldowało się dwóch Polaków: po stronie BVB Jakub Błaszczykowski, w Bayernie Robert Lewandowski. To właśnie kapitan polskiej reprezentacji otworzył wynik meczu po 30 minutach gry: w sytuacji sam na sam z Langerakiem strzelił jeszcze w słupek, ale wobec dobitki snajpera z ostrego kąta dortmundczycy byli już bezradni i Bayern prowadził 1:0.

Borussii udało się doprowadzić do wyrównania na kwadrans przed końcem. Błaszczykowski otrzymał piłkę przed szesnastką, sprytnie podał ją górą do Mkhitaryana, a ten zgrał futbolówkę płasko wzdłuż bramki. Zdążył do tego zagrania Aubameyang, uderzył wślizgiem i Neuer interweniował już za linią bramkową. Do końca regulaminowego czasu gry nic się nie wydarzyło i piłkarze stanęli do walki w dogrywce.

W dodatkowych 30 minutach z boiska wyleciał Kampl, ale Bayern nie potrafił tego wykorzystać i by wyłonić pierwszego finalistę Pucharu Niemiec, potrzebny był konkurs rzutów karnych.

W nich ogromnego pecha mieli Lahm i Alonso, którzy wykonywali jedenastki jako pierwsi w Bayernie: obaj przy oddawaniu strzału poślizgnęli się i spudłowali, podczas gdy Gundogan i Kehl swoje rzuty karne pewnie wykorzystali. Kiedy Langerak wybronił uderzenie Goetze, wydawało się, że jest po meczu, jednak klasę pokazał Neuer – odbił piłkę po strzale Hummelsa. Golkiper reprezentacji Niemiec chwilę potem sam stanął oko w oko z bramkarzem BVB, ale trafił w poprzeczkę i to dortmundczycy awansowali do wielkiego finału Pucharu Niemiec!