Puchar Rosji: Lokomotiw Moskwa awansował do finału

Lokomotiw Moskwa po serii rzutów karnych pokonał drugoligowy Gazowik Orenburg w półfinale Pucharu Rosji. Po 120. minutach gry było 1:1. W finale piłkarze Miodraga Bożowicia zmierzą się ze zwycięzcą spotkania CSKA Moskwa z Kubaniem Krasnodar.

Pierwszego gola zdobyli piłkarze Gazowika. Na listę strzelców wpisał się Farkhod Vasiev w 50. minucie meczu. Pół godziny później napastnik drużyny z Orenburga, Khyzyr Appayev za drugą żółtą kartkę został usunięty z boiska. Wyrównującą bramkę strzelił dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Petar Skuletić. W serii jedenastek stołeczna drużyna wygrała 4:3.

Lokomotiw w ćwierćfinale Pucharu Rosji zwyciężył również po serii rzutów karnych. Jego rywalem był wtedy Rubin Kazań.

Drużyna z Moskwy zajmuje obecnie siódme miejsce w rosyjskiej Priemjer Lidze. Gazowik jest na piątej pozycji w drugiej klasie rozgrywkowej.