Puchar Szkocji: Czerwona kartka Augustyna, Hibernian wyeliminował „Serca”

Hibernian Edynburg pokonał u siebie Heart of Midlothian FC 1:0 (1:0) w powtórzonym spotkaniu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Szkocji. W pierwszym meczu tych drużyn padł remis 2:2.

Na Easter Road Stadium w podstawowym składzie gości grał Błażej Augustyn. Polski obrońca w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę, a niespełna kwadrans przed końcem z powodu drugiego takiego upomnienia musiał przedwcześnie opuścić murawę.

Dwie minuty później w ten sam sposób pożegnał się z kibicami Jason Cummings, który wcześniej zdobył zwycięskiego gola w tych derbach Edynburga. „Hibs” w kolejnej rundzie zmierzą się z drużyną Inverness Caledonian Thistle FC.

Awans do ćwierćfinałów rozgrywek zapewniły sobie także Dundee United, Ross County, Greenock Morton FC, Celtiku Glasgow i Glasgow Rangers. Ostatniego ćwierćfinalistę wyłoni powtórzona konfrontacja Dumbarton FC z Dundee FC.