Rafał Murawski: Najważniejsze to wygrać ten mecz

W 30. kolejce Ekstraklasy Pogoń Szczecin zagra przed własną publicznością z Legią Warszawa. Na przedmeczowej konferencji prasowej kapitan „Portowców”, Rafał Murawski przyznał, iż jego zespół zrobi wszystko, żeby wygrać to spotkanie.

– To bardzo miła informacja, że tylu kibiców przyjdzie na stadion. To pokazuje jak ważne to spotkanie dla nich i dla nas – powiedział 34-latek, cytowany przez oficjalną klubową stronę internetową.

– Będziemy chcieli przede wszystkim pokazać dobrą, ofensywną piłkę. Najważniejsze to wygrać spotkanie. Zrobił się mały ścisk w tabeli. Tym meczem musimy potwierdzić, że jesteśmy dobrą drużyną, a możemy grać jeszcze lepiej i być wyżej w tabeli. Z niecierpliwością czekamy na ten mecz – dodał.

Murawski zdobył w tym sezonie sześć bramek i jest to dla niego najlepszy wynik w karierze pod względem strzelonych goli w jednych rozgrywkach. – Myślę, że bierze się to z tego, że inne zadania miałem w poprzednich klubach, a w Pogoni pozwalam sobie grać trochę bardziej ofensywnie. Chciałbym zaznaczyć, że tylko trochę bardziej i że jestem dalej defensywnym pomocnikiem, niech tak zostanie. Cieszę się, że tak też mogę pomóc drużynie – zakończył.