Robben: Możliwe, że nie zagram już w reprezentacji

Skrzydłowy Bayernu Monachium, Arjen Robben przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, że być może nie zagra już więcej w kadrze narodowej Holandii. Podczas eliminacji do Euro 2016 „Oranje” zajęli czwarte miejsce w grupie A i nie wywalczyli awansu do turnieju we Francji. 31-latek uważa, że wszyscy zawodnicy ponoszą odpowiedzialność za poniesioną porażkę.

– Możliwe, że nie zagram w drużynie narodowej podczas kolejnego turnieju. Brak kwalifikacji do mistrzostw Europy podważył rolę każdego piłkarza, również moją – powiedział Robben w rozmowie z „Metro Nieuws”.

– Wierzę jednak, że możemy wziąć udział w mundialu w 2018 roku. Gdyby było inaczej, już dawno zakończyłbym międzynarodową karierę – dodał.

– Wcześniej nie myślałem o tym, że nie polecimy do Francji. Nadal nie potrafię tego zrozumieć. To wszystko jest dla mnie całkowicie nierealne i będzie takie aż do zakończenia Euro – zaznaczył.

Robben zadebiutował w reprezentacji Holandii w kwietniu 2003 roku. Do tej pory rozegrał w niej 87 spotkań, w których zdobył 28 goli.