Rodgers: To wspaniałe wieści dla klubu

Swój kontrakt z Liverpoolem w środę przedłużył Jordan Henderson. Radości z tego powodu nie ukrywał trener The Reds, Brendan Rodgers. „Jesteśmy zachwyceni” – zapewnił, cytowany przez Sky Sports.

Rozmowy na temat nowej umowy dla Hendersona trwały już od dłuższego czasu, ale strony w końcu znalazły odpowiednie rozwiązanie i doszło do podpisania przedłużenia kontraktu.

„To wspaniałe wieści dla klubu i dla Jordana. Spędzi tutaj najlepszą część swojej kariery. To dobra wiadomość dla piłkarskiej drużyny” – podkreślił Rodgers.

Opiekun The Reds zdaje sobie sprawę z tego, że podpisanie nowej umowy z Hendersonem to jedynie połowa sukcesu – kontraktu z klubem wciąż nie przedłużył Raheem Sterling.

„Kiedy tacy zawodnicy rozwijają się i stają się coraz lepsi, to bardzo ważne, by przykuć ich do klubu na dłuższą część ich kariery” – powiedział dwuznacznie trener Liverpoolu.

Jordan Henderson przeniósł się na Anfield latem 2011 roku z Sunderlandu. W obecnym sezonie zagrał w 48 meczach, zanotował w nich 7 goli i 14 asyst. Steven Gerrard wyznaczył go na swojego następcę w roli kapitana The Reds. Jego nowy kontrakt obowiązywał będzie do czerwca 2020 roku.