Rosja: Zwycięstwo drużyny Kowalczyka

FK Tosno pokonało na wyjeździe FK Jenisiej Krasnojarsk 3:1 w meczu 28. kolejki drugiej ligi rosyjskiej. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Marcin Kowalczyk.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze. W czwartej minucie gry na listę strzelców wpisał się Egor Ivanov. Później trafienia dla Tosna zaliczyli Maxim Astafjew, Aleksandr Kutjin i Vagiz Galiulin. Goście mogli strzelić jeszcze jedną bramkę, ale Kutjin w 69. minucie gry nie wykorzystał rzutu karnego.

Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez Dymytro Parfenowa awansowała na trzynaste miejsce w tabeli. Ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Jenisej jest na dziesiątej pozycji w lidze.

Kolejnym rywalem Tosna będzie obecny wicelider Tom Tomsk. Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia.