Rudi Garcia: Zasłużyliśmy na zajęcie drugiego miejsca

AS Roma pokonała w poniedziałek Lazio Rzym 2:1, dzięki czemu zapewniła sobie tytuł wicemistrza kraju. Na pomeczowej konferencji prasowej, trener Rudi Garcia stwierdził, że jego zawodnicy zasłużyli na zajęcie drugiego miejsca w tabeli.

– Moi zawodnicy zasługują na szacunek. To nie był łatwy mecz, ale udało nam się osiągnąć to, na co liczyliśmy. To fantastyczne osiągnięcie. Pokazaliśmy, że jesteśmy lepszą drużyną. Nie tylko w tym spotkaniu, ale przez cały sezon. Jesteśmy drugim klubem we Włoszech – powiedział francuski menadżer.

Przed ostatnią serią gier w lidze włoskiej, Roma ma cztery punkty przewagi nad Lazio. W ostatniej kolejce, zawodnicy Garcii zmierzą się na własnym stadionie z Palermo.

– Cieszę się, że mecz w ostatniej kolejce nie będzie miał już znaczenia. Zajęliśmy drugie miejsce i zakwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów. Dla Lazio to również bardzo udany sezon. Chciałbym pogratulować Stefano Pioliemu. Jego drużyna zajmie trzecie lub czwarte miejsce w lidze – dodał 51-letni trener.

Gole dla jego drużyny w derbowym spotkaniu zdobyli Juan Iturbe i Mapu Yanga-Mbiwa. Trafienie dla Lazio zaliczył Filip Djordjević.