Ryszard Tarasiewicz: Jesteśmy gotowi na wszystko

Miedź Legnica już w piątek zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Jak przyznał na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec gości, Ryszard Tarasiewicz jego podopieczni są w pełni gotowi na starcie z Pomarańczowo-Czarnymi.

– Mówi się, że liga zweryfikuje pracę, ale jak zespół się dobrze prezentuje, a tak było podczas zgrupowania, to jestem optymistą – stwierdził były opiekun Śląska Wrocław, cytowany przez „miedzlegnica.eu”.

– Oczywiście, mecz ligowy to nie sparing, dochodzi dodatkowy stres, ale to są doświadczeni zawodnicy i wiedzą jak reagować w takiej sytuacji. Widzę, jak piłkarze zachowują się podczas codziennych zajęć. Myślę, że są świadomi swojej siły – zaznaczył.

– Warunki na pewno nie będą w Głogowie łatwe, ale mój zespół podczas sparingów w Turcji pokazał, że nie boi się twardej walki. Przeciwstawiliśmy się grającym brutalnie rywalom. Jeśli w Głogowie trzeba będzie zapomnieć o piłce nożnej i pójść na wyniszczenie, to jesteśmy na to gotowi. Byle tylko było rzetelne sędziowanie – dodał.