Samir Nasri: Nie zagram więcej dla reprezentacji

Ofensywny pomocnik Manchesteru City, Samir Nasri przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż nie zagra już więcej w kadrze narodowej Francji.

Ostatni raz zawodnik reprezentował swój kraj dwa lata temu. Ponadto, pomimo fantastycznego sezonu w Premier League nie został powołany na mistrzostwa świata w 2014 roku. Po tym wydarzeniu 28-latek zapewnił, że żadne okoliczności nie wpłyną na zmianę jego decyzji.

– Nie wrócę do kadry narodowej, nawet jeśli mój ojciec zostałby trenerem. Cierpiałem z powodu braku powołania na mundial. Takie wydarzenia trochę niszczą człowieka – powiedział Francuz cytowany przez „FourFourTwo”.

– W 2012 roku tata powiedział mi, że muszę zagrać w Pucharze Świata. Starałem się być dobry. Miałem świetny sezon w klubie i doskonałe statystyki. Okazało się to niewystarczające – dodał.

– Z całym szacunkiem do wszystkich zawodników, ale kiedy zobaczyłem listę i niektóre nazwiska, zabrakło mi słów. Wiem, że nie jestem idealny. Mam swoje wady, ale kiedy jesteś dobrym trenerem, powinieneś powściągnąć swoje ego – podsumował.

Nasri zadebiutował w kadrze „Trójkolorowych” w marcu 2007 roku. Łącznie rozegrał w niej 41 spotkań i strzelił pięć bramek.