Sarri: Juventus nadal faworytem do tytułu

– Wykonaliśmy świetnie swoje zadania i trzeba tak teraz kontynuować. Musimy w dalszym ciągu pracować i poprawiać się – wyznał trener SSC Napoli Maurizio Sarri dla stacji „Mediaset Premium” po niedzielnym zwycięstwie nad Frosinone Calcio 5:1.

Na Stadio Matusa do siatki beniaminka dwukrotnie celnie przymierzył Gonzalo Higuain, a oprócz Argentyńczyka bramki dla przyjezdnych zdobyli także Hiszpan Raul Albiol, Słowak Marek Hamsik i wprowadzony w drugiej połowie Manolo Gabbiadini.

„Błękitni” po dwunastej wygranej w sezonie na półmetku rozgrywek Serie A prowadzą w tabeli. Ekipa z południa Włoch jak na razie doznała tylko dwóch porażek, ale jej szkoleniowiec wciąż sceptycznie podchodzi do walki o „scudetto”.

– Juventus nadal jest faworytem do tytułu i może to zrobić dziesięć razy z rzędu. Entuzjazm naszych kibiców fanów może być nawet szkodliwy, ale nie możemy się tego obawiać. Musimy poprawić swoją mentalność – podkreślił opiekun ekipy z Neapolu.

– Mieliśmy kilka trudności do pokonania, ale najbardziej cieszyło mnie wywiązanie się piłkarzy z taktycznych ustaleń. Mój zespół zdał kolejny egzamin dojrzałości i dzięki temu wykonaliśmy kolejny krok do przodu – dodał Maurizio Sarri.