Scottish Premiership: Celtic przegrał z wiceliderem

Celtic Glasgow przegrał na wyjeździe 1:2 z Aberdeen w spotkaniu 24. kolejki ligi szkockiej. Dla drużyny „The Bhoys” była to trzecia porażka w bieżącym sezonie Scottish Premiership.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Jonathan Hayes w 31. minucie gry. Było to jego czwarte trafienie w tym sezonie. Sześć minut później bramkę na 2:0 strzelił Simon Church, który debiutował w drużynie „The Reds”. Wynik na 2:1 ustalił w doliczonym czasie gry, Leigh Griffiths.

Dla Aberdeen było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Piłkarze Dereka McInnesa zajmują drugie miejsce w tabeli, tracąc trzy punkty do Celtiku.

Kolejnym rywalem drużyny z Pittodrie Stadium będzie Saint Johnstone. Celtic w następnej kolejce zmierzy się z Ross County.