Sebastian Mila: Zdobyliśmy cenne doświadczenie

Lechia Gdańsk zremisowała w ostatnim meczu kontrolnym przed sezonem 2015/2016 z VfL Wolfsburg 1:1 (0:1). Tuż po spotkaniu Sebastian Mila przyznał, iż dzięki rywalizacji z wicemistrzem Niemiec zyskali oni jako drużyna spore doświadczenie.

– Jesteśmy zadowoleni, że mieliśmy możliwość skonfrontowania się z tak klasową drużyną, jaką jest VfL Wolfsburg. Zdobyliśmy w tym spotkaniu cenne doświadczenie, szczególnie mam tu na myśli naszych młodszych zawodników – stwierdził były piłkarz Śląska Wrocław, cytowany przez oficjalną stronę gdańskiego zespołu.

– Zdajemy sobie sprawę, że popełniliśmy w tym meczu mnóstwo błędów, ale z drugiej strony sami też sprawiliśmy sporo kłopotów naszemu wymagającemu rywalowi – kontynuował reprezentant Polski.

– Ciężko też po tym meczu o optymizm i zadowolenie w naszej drużynie, bo to poczucie mamy tylko po zwycięskich meczach, a z Wolfsburgiem nie udało nam się wygrać. Liczę jednak, że wygrane spotkania przyjdą już w nowym sezonie Ekstraklasy, który startuje w piątek – dodał.

Kampanię ligową 2015/2016 podopieczni Jerzego Brzęczka rozpoczną już w najbliższy piątek na własnym stadionie spotkaniem z Cracovią. Następnie zmierzą się z Lechem Poznań, Pogonią Szczecin oraz Śląskiem Wrocław.