Segunda Division: Zwycięstwo Osasuny na Estadio El Sadar

CA Osasuna pokonała na własnym terenie w meczu 13. kolejki Segunda Division drużynę RCD Mallorca 2:1 (2:1). Dla podopiecznych Enrique Martina było to pierwsze zwycięstwo od niemal miesiąca.

Bramki w tym spotkaniu dla gospodarzy strzelili odpowiednio w 10. minucie Unai Garcia oraz Oier Sanjurjo, który na listę strzelców wpisał się w 13. minucie rywalizacji. Honorowego w ostatecznym rozrachunku gola dla zespołu z Palma de Mallorca zdobył Coro.

Dzięki wygranej Osasuna wróciła na fotel lidera hiszpańskiej drugiej ligi. Natomiast RCD Mallorca po trzynastu rozegranych meczach plasuje się na dziewiętnastym miejscu (pierwszym, które oznacza spadek do niższej klasy rozgrywkowej).

Po trzynastu seriach gier „czerwoną latarnią” ligi jest spadkowicz z Primera Division, UD Almeria. Czerwono-biali mają na swoim koncie zaledwie jedenaście punktów.