Seria A: Pierwsza porażka Juve, grali Glik i Skorupski

9. kolejka Serie A przyniosła jedną wielką niespodziankę. Po raz pierwszy w sezonie uznać wyższość rywala musiał mistrza kraju, Juventus Turyn, który poległ w doliczonym czasie gry w Genui.

Stara Dama straciła gola na wagę porażki w 94 minucie, autorem trafienia został Luca Antonini a podawał mu były piłkarz Juve, Alessandro Matri.

Jeśli chodzi o występy polskich piłkarzy na włoskiej ziemi to powody do zadowolenia mogą mięć Łukasz Skorupski oraz Kamil Glik. Ten pierwszy rozegrał cały mecz w barwach Romy, zakończony zwycięstwem 2:0 nad Ceseną a po spotkaniu mógł świętować zachowanie czystego konta oraz pozycję lidera Serie A.

Kapitan Torino z kolei jak zwykle nie pozwalał rywalom na wiele we własnym polu karnym, ale murawę opuścił w 82. minucie, mając na swoim koncie żółtą kartkę. Drużyna Glika 1:0 pokonała Parmę.

Przegrały natomiast Sampdoria, z Pawłem Wszołkiem na ławce, która uznała wyższość Interu (0:1) oraz Chievo, które poległo na Sycylii z tamtejszym Palermo 0:1. Tomasz Kupisz oglądał mecz z perspektywy ławki rezerwowych.