Serie A: Asysta Zielińskiego, remis Empoli w Bergamo

Atalanta Bergamo zremisowała u siebie z Empoli FC 2:2 (1:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 32. kolejki włoskiej Serie A.

Goście objęli prowadzenie cztery minuty przed przerwą po tym jak sytuację sam na sam wykorzystał Riccardo Saponara. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo, bowiem niespełna dwie minuty później Maximiliano Moralez idealnie zagrał w polu karnym do Alejandro Gomeza i Argentyńczyk doprowadził do wyrównania.

Kwadrans po przerwie na boisku pojawił się Piotr Zieliński i Polak momentalnie zaznaczył swój udział, gdyż po jego odegraniu w polu karnym skutecznym strzałem popisał się Massimo Maccarone.

Ekipa z Toskanii siódme zwycięstwo w sezonie straciła w doliczonym czasie gry, kiedy to uderzeniem głową remis Atalancie zapewnił Argentyńczyk German Denis. Atalanta ma osiem punktów przewagi nad otwierającą strefę spadkową Ceseną Calcio. Drużyna z Empoli ma z kolei cztery „oczka” przewagi nad ekipą z Bergamo.