Serie A: Błaszczykowski nie zagra z Carpi

Jakub Błaszczykowski w czwartkowym meczu z FC Basel zwichnął staw barkowo-obojczykowy – poinformowano na portalu AC Fiorentiny. Reprezentant Polski nie będzie mógł wystąpić w spotkaniu czwartej kolejki Serie A przeciwko Carpi.

29-letni piłkarz urazu nabawił się w pierwszej połowie spotkania Ligi Europy. Po starciu z jednym z rywali, upadł na murawę i stracił przytomność. Później mógł jednak kontynuować grę. Spotkanie zakończyło się porażką „Violi” 1:2.

Do tej pory Błaszczykowski rozegrał w zespole ze Stadio Artemio Franchi dwa spotkania. W Serie A zadebiutował w wygranym spotkaniu z Genoą, wchodząc na boisko z ławki rezerwowych w 80. minucie gry.

Polski skrzydłowy w piątek otrzymał od Adama Nawałki powołanie do reprezentacji na mecze eliminacji do Euro 2016. „Biało-Czerwoni” zmierzą się z Irlandią i Szkocją. Uraz nie powinien wykluczyć Błaszczykowskiego z udziału w październikowych spotkaniach kadry.